Fegyvernek

Keresés

Európai uniós támogatás eredményeként valósult meg a Fegyvernek központi területének nyugati oldalán, amely teljes járdaburkolat cseréjét, a templomok előtti terület rendezését, és egy pihenőövezet kialakítását foglalja magában. A tervezett folytatásban a gazdasági, szociális, és környezetvédelmi funkciók fejlesztését tűzte ki célként az Önkormányzat.


A településközpont felújítása olyan minőségi változás, olyan új lépcsőfok elérése Fegyvernek fejlődésében, melyre az elmúlt 20 évben nem volt példa. A beruházás első ütemének munkálatait még 2008-ban kezdte el megvalósítani a település önkormányzata, szintén brüsszeli forrás felhasználásával. A beruházás során a településközpont keleti oldalán megújultak a zöldfelületek, megvalósult a járdaburkolatok cseréje, parkolókat alakítottak ki, felújították a Szent Imre tér műemlékeit, valamint díszburkolatát és utcabútorokat helyzetek el.

 

 

2010. április 1-jén kezdődött el Fegyvernek történelmi városközpontjának második ütemű fejlesztése 44.830.761 Ft Európai Uniós támogatás segítségével.


A Helyi településfejlesztési akciók pályázati konstrukció keretében most megvalósuló beruházás a helyi lakosság több évre visszamenőlegesen jelzett igényei alapján került előkészítésre.


A központi zöldfelületek megújítása mellett a beruházás tartalmazza a település központi területének nyugati oldalán, azaz a katolikus templom és református templom közötti teljes járdaburkolat cseréjét, a templomok előtti terület rendezését, és egy pihenőövezet kialakítását. Az építési munkafolyamat keretében elvégezték az Ipartestület épületének homlokzati felújítását és a környezet rendezését. A pályázat magában foglalta egy 5 férőhelyes parkoló építését, és a településmarketing akciót.


Fegyverneki településközpont fejlesztés megvalósult ütemei


A közbeszerzési eljárást követően 2010. július 28-án, ünnepélyes projektnyitó rendezvény keretében megtörtént a munkaterület átadása és Álmosdi Árpád, Csendes Mónika, Házi Zsuzsanna és Károly Ferenc tervei alapján a Szilasi és Tsa., Kft. megkezdte a kivitelezést. Az ütemezett megvalósításnak köszönhetően a megújult köztereket mára már birtokba, használatba vehette a lakosság.


A Katolikus templom és Református templom közötti történelmi településközpont fejlesztésének célja a kulturális és természeti örökség értékeinek megőrzése továbbá a megóvandó helyi értékek fejlesztésével, olyan élhető terület kialakítása, amelyben együttesen vannak jelen a természeti kincsek, a kulturális örökségek különböző rétegei, valamint a modern gazdasági funkciók.


A fejlesztés jelentőségét bizonyítja, hogy annak eredményeit a JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK MEGYEI KÖZGYŰLÉS szakmai grémiuma „Épített környezet védelme” kategóriában „Települési környezetért” díjjal jutalmazta.


A cél elérésének első lépéseinek, az örökségek megőrzésére tett erőfeszítéseknek és az élhető terület kialakításának eredményei már kézzelfoghatóak. Az Önkormányzat azonban nem szeretne itt megállni. A gazdasági, szociális, környezetvédelmi funkciók fejlesztésére is szükség van a településen. Ennek érdekében elkezdődött a piac modernizálásának előkészítése, pályázatot nyújtott be az Iskola épület hőszigetelésére és modernizálására, a zöld hulladék elhelyezését biztosító komposztládák beszerzésére. Tovább folytatódik a település jövőjét gyökeresen megváltoztató szennyvízberuházás tervezése a viziközmű társulat megalakítása is.

 

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.