DOLOGSULI

Keresés

A projekt az egyik leghátrányosabb helyzetű kistérségben, Márokpapin és a környező településeken élő hátrányos helyzetű embereket segíti vissza a munka világába egyéni képességfejlesztés, szakképzés és 6 hónapos foglalkoztatás keretében.
Márokpapin, a Csiperke Erdei Iskola és Tábor épületében holnap, 11 órai kezdettel kerül sor a „DOLOGSULI” hátrányos helyzetűek képzési programja című projekt ünnepélyes nyitórendezvényére.
A kistérség adottságaiból valamint Község és a környező települések helyzetéből adódóan az önkormányzatoknak a közhasznú foglalkoztatás keretein túl is szerepet kell vállalniuk a hátrányos helyzetű emberek foglalkoztatási lehetőséginek feltárásában, koordinálásban, a piaci és a nem piaci szféra által teremtett munkalehetőségek tartós bővítésében. Márokpapi község önkormányzata helyi igények, foglalkoztatási lehetőségek felmérése alapján olyan programot kíván megvalósítani, mely a község és a környező települések hátrányos helyzetű lakosait segíti vissza a munka világába.
Hibály István polgármester elmondta: A projekt során a programban résztvevők személyes készségeinek fejlesztésére, motivációjuk erősítésére törekszünk. Megpróbáljuk elérni, hogy a programba bevont személyek önállósága, személyes kompetenciája oly mértékben megerősödjön, hogy ne csupán addig maradjanak aktív tagjai a munka-erőpiacnak, amíg valamely segítő program gondoskodik róluk.
A projekt közvetlen célcsoportja Márokpapi és a környező települések hátrányos helyzetű, alacsony iskolai végzettségű, munkanélküli lakosai. Olyan 18-60 év közötti hátrányos helyzetű, tartós munkanélküli, legfeljebb alapfokú iskolai végzettséggel rendelkező emberek, akik motiváltak a képzésre és foglalkoztatásra.
A képzéseken való részvételre 40 fő számára van lehetőség, akik közül 20-an mezőgazdasági gépszerelő, 20-an pedig állatgondozó, növénytermesztő OkJ-s szakképesítést szerezhetnek. A képzés ideje alatt a résztvevők megélhetést biztosító támogatásban részesülnek, majd 6 hónapig foglalkoztatásuk is biztosított lesz. A gyakorlati képzés megvalósításához az önkormányzat tulajdonában lévő területen 144 m2-es tanműhely és fólia-sátor 600 m2 kerül megépítésre.

 

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.