DOLOGSULI

Keresés

2010. november 24-én került aláírásra Márokpapi Község Önkormányzatának „DOLOGSULI” hátrányos helyzetűek képzési programja című projektjének Támogatási Szerződése.

A projekt a Vásárosnaményi, leghátrányosabb helyzetű kategóriába tartozó kistérségben, Márokpapin és a környező településeken élő hátrányos helyzetű embereket segíti vissza a munka világába egyéni képességfejlesztés, szakképzés és foglalkoztatás keretében.

A kistérség adottságaiból valamint Község és a környező települések helyzetéből adódóan az önkormányzatoknak a közhasznú foglalkoztatás keretein túl is szerepet kell vállalniuk a hátrányos helyzetű emberek foglalkoztatási lehetőséginek feltárásában, koordinálásban, a piaci és a nem piaci szféra által teremtett munkalehetőségek tartós bővítésében. Márokpapi község önkormányzata helyi igények, foglalkoztatási lehetőségek felmérése alapján olyan programot kíván megvalósítani, mely a község és a környező települések hátrányos helyzetű lakosait segíti vissza a munka világába.

2010. december 10-én Márokpapin, a Csiperke Erdei Iskola és Tábor épületében került sor a projekt ünnepélyes nyitórendezvényére.

Az eseményen Hibály István polgármester elmondta: A projekt során a programban résztvevők személyes készségeinek fejlesztésére, motivációjuk erősítésére törekszünk. Megpróbáljuk elérni, hogy a programba bevont személyek önállósága, személyes kompetenciája oly mértékben megerősödjön, hogy ne csupán addig maradjanak aktív tagjai a munka-erőpiacnak, amíg valamely segítő program gondoskodik róluk.
A projekt közvetlen célcsoportja Márokpapi és a környező települések hátrányos helyzetű, alacsony iskolai végzettségű, munkanélküli lakosai. Olyan 18-60 év közötti hátrányos helyzetű, tartós munkanélküli, legfeljebb alapfokú iskolai végzettséggel rendelkező emberek, akik motiváltak a képzésre és foglalkoztatásra.

 

A képzéseken való részvételre 40 fő számára van lehetőség, akik közül 20-an mezőgazdasági gépszerelő, 20-an pedig állatgondozó, növénytermesztő OkJ-s szakképesítést szerezhetnek. A képzés ideje alatt a résztvevők megélhetést biztosító támogatásban részesülnek, majd 6 hónapig foglalkoztatásuk is biztosított lesz. A gyakorlati képzés megvalósításához az önkormányzat tulajdonában lévő területen 144 m2-es tanműhely és 600 m2 fólia-sátor kerül megépítésre.

A polgármesteri köszöntőt követően Insticei Zoltán, korábbi polgármester, a projekt egyik ötletgazdája ismertette az egybegyűltekkel, hogy hogyan formálódott támogatott projektté az elképzelés a MEGAKOM Stratégiai Tanácsadó Iroda közreműködésével, és milyen szakmai és társadalmi egyeztetések és igényfelmérések előzték meg a pályázat benyújtását.

 

Az eseményt szervező és projekt kommunikációs feladatait ellátó FORENSYS Kommunikációs Tanácsadó Kft. ügyvezetője kiemelte, hogy a következő fontos feladat a résztvevők toborzása lesz az Önkormányzattal és a közbeszerzésen kiválasztásra kerülő oktatási intézménnyel közösen, annak érdekében hogy a képzési program megfelelő létszámmal indulhasson el 2011 elején. A projekt befejezése 2012. szeptember 30-ra várható.

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Alap társfinanszírozásával valósul meg, 108 061 600 Ft vissza nem térítendő támogatás segítségével.


A projekt fontosabb adatai:

Pályázó neve: Márokpapi Község Önkormányzata
Projekt megnevezése: "DOLOGSULI" hátrányos helyzetűek képzési programja
OP név: TÁMOP
Pályázat neve: 5.1.1-09/6 Képzés-foglalkoztatás hátrányos helyzetűeknek
Beruházás helye (helység): Márokpapi
Megítélt összeg: 108 061 600 .- HUF
Támogatás aránya: 100 %
Támogatási döntés dátuma: 2010.08.09
Támogatás pontszáma: 100
Szerződés hatályba lépésének dátuma: 2010. november 24.
Projekt megvalósításának tervezett kezdete: 2010. október 01.  
Projekt megvalósítás tervezett befejezése: 2012. szeptember 30.