Nyírmada

Keresés

Várossá avatása óta a legátfogóbb fejlesztés zárult le Nyírmadán, ahol felújításra került a művelődési ház, új városháza épült, bővült és modernizálódott a városi piac, valamint járdák és sétány kiépítésével, növények telepítésével élhetőbbé, szebbé vált a Nyírség peremén fekvő kisváros.


A közel egy évig tartó beruházás első lépéseként az elmúlt nyár folyamán befejeződött a közösségi térként is funkcionáló piac 130 négyzetméteres bővítése, majd novemberre a Művelődési Központ is megújult.


Az idei év elejére az új Városháza kialakítása is befejeződött. A teljesen akadálymentesített, földszintes épület térkövezett belső udvarral, és akadálymentes parkolókkal várja az ügyfeleket, akik így ügyeiket egy épületben, modern körülmények között intézhetik.


A fejlesztések hatásaként egy korszerű közszolgáltatásokat és közösségi élettereket biztosító, élhető, európai színvonalú városközpont alakult ki Nyírmadán. A fejlesztésből a helybeli lakosok is kivették a részüket, hiszen az ő kezük munkáját dicséri a hivatal és a művelődési ház előtti és melletti terület parkosítása.


Az ünnepélyes átadáson tiszteletét tette Kovács Sándor, a Szabolcs–Szatmár–Bereg megyei közgyűlés alelnöke is, aki elismerését fejezte ki, azért, hogy 179 millió forintból ilyen szép és hatékony munkát sikerült véghezvinni.

 

Végéhez közeledik Nyírmada városközpont fejlesztésének II. üteme: az első ütemben megtörtént a településközpont egységesítése – a Kálvin tér és környékének rendezése, valamint a tájház felújítása -, amely után egy valódi belváros kialakítását tűzte ki célul az önkormányzat.  A 2009-es várossá avatás óta ez a legnagyobb fejlesztés Nyírmadán, ahol egyszerre, egy integrált projekt keretében újítják fel az önkormányzati és kulturális intézményeket, bővítik és modernizálják a városi piacot, valamint járdák és térburkolat kiépítésével, sétányok és növények létesítésével élhetőbbé, szebbé teszik a Nyírség peremén fekvő kisvárost.

Már a nyár folyamán befejeződött a közösségi térként is funkcionáló piac 130 négyzetméteres bővítése, november elejére pedig a Művelődési Központ is megújult.

Az 1968-ban épült Művelődési Házban - kisebb rekonstrukciók kivételével – eddig nem történt nagyobb átalakítás. Az integrált településfejlesztési projektben megvalósult rekonstrukció magába foglalja az épület külső, belső felújítását és akadálymentesítését.

A beruházás során külső, belső vakolás, vakolatjavítás, belső burkolás valósult meg több mint 1000m2-en. Az épület gazdaságos és biztonságos üzemeltethetősége érdekében a teljes gépészeti rendszer /víz, szennyvíz, fűtés/ és a nyílászárók is ki lettek cserélve, valamint külső és belső hőszigetelésre is sor került.

A megújult kulturális centrumot 2011 november elején vehették birtokba a városlakók.

A funkcióbővítő városfejlesztési beruházás másik fő elemét jelentő új Polgármesteri Hivatal kialakítása is előrehaladott állapotban van. A teljesen akadálymentesített, földszintes épület térkövezett belső udvarral, s akadálymentes parkoló-férőhelyekkel rendelkezik majd. Az új városházán egy épületen belül lesz elérhető valamennyi polgármesteri hivatali szolgáltatás.

Az „Integrált településfejlesztés Nyírmadán II.” című ÉAOP-5.1.1/G-09-2010-0002 kódszámú projekt összesen 194 600 000 forint összköltséggel, 179 999 461 Ft-os, vissza nem térítendő uniós támogatással, a leghátrányosabb kistérségek felzárkózását támogató pályázati konstrukció keretében valósul meg.
A fejlesztések hatásaként egy korszerű közszolgáltatásokat és közösségi élettereket biztosító, élhető európai belváros alakul ki Nyírmadán.

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.

Folytatódik Nyírmada fejlesztése: a településközpont egységesítése után egy valódi belváros kialakítását tűzte ki célul az önkormányzat. A 2009-es várossá avatás óta ez a legnagyobb fejlesztés Nyírmadán, ahol egyszerre, egy projekt keretében újítják fel az önkormányzati és kulturális intézményeket, bővítik és modernizálják a közösségi térnek is használt városi piacot, valamint járdák és térburkolat kiépítésével, sétányok és növények létesítésével 2011 végére élhetőbbé, szebbé teszik a Nyírség peremén fekvő kisvárost.

Az „Integrált településfejlesztés Nyírmadán II.” című ÉAOP-5.1.1/G-09-2010-0002 projekt összesen 194 600 000 forint összköltséggel, 179 999 461 Ft-os, vissza nem térítendő uniós támogatással, a leghátrányosabb kistérségek felzárkózását támogató pályázati konstrukció keretében valósul meg 2011 novemberére.

Nyírmada Város Önkormányzata „Szociális városrehabilitáció Nyírmadán” című projektje 2013-ban támogatói döntésben részesült. Az Európai Unió és a Magyar Állam által 100%-ban támogatott projekt 2013 decemberében vette kezdetét és a napokban ér véget. A 396.475.444 Ft vissza nem térítendő támogatásból megvalósult projekt legfőbb célja egy Közösségi Nonprofit Szolgáltató Ház kialakítása és egy Segítő Ház megépítése volt, emellett játszóteret, közösségi parkot és hulladékszigetet is létrehoztak és néhány utcát is felújítottak.

 

Nyírmada Város Önkormányzata újabb sikeres pályázat megvalósítását kezdte meg 2013 decemberében.  A projekt megvalósítása során Közösségi Nonprofit Szolgáltató Házat alakítottak ki, Segítő Házat építettek, valamint két közösségi parkkal és játszótérrel is gazdagították a várost. Megtörtént továbbá a település fő útvonalának a parkosítása és egy hulladéksziget kialakítására is sor került.

A település közlekedésének javítása érdekében öt utca újult meg, továbbá egy út szilárd burkolatot kapott, illetve egy utca napelemes közvilágításának kiépítése is megtörtént.

A fejlesztésekkel párhuzamosan egészségmegőrző akciók és bűnmegelőzési programok, valamint közösségfejlesztő rendezvények zajlottak a lakosság informálása érdekében.

A projekt megvalósítására 396.475.444 Ft, 100 %-os vissza nem térítendő támogatást kapott az önkormányzat.

 

 

„A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.”

 

 

További információk:

Nyírmada Város Önkormányzata

4564 Nyírmada, Ady Endre u. 16.

Tel.: 06/45/492-100

www.nyirmada.hu

A most véget ért programban minden érintett kivette a részét a nevelési-oktatási szolgáltatás minőségének javítása, a hátrányos helyzetű gyermekek felzárkóztatása, kompetenciáik javítása érdekében.


A két éven keresztül zajló projekt céljainak eléréshez első lépésként szükséges volt a pedagógusok felkészítése a kompetencia alapú oktatásra, az újszerű pedagógiai módszerek, óraszervezési eljárások alkalmazására. A megszerzett tudás rendszeres alkalmazása, továbbadása a siker záloga. További cél a halmozottan hátrányos helyzetű és a roma kisebbséghez tartozó gyermekek esélyegyenlőségének megteremtése az iskolában, esetleges hozott hátrányuk leküzdése, kompenzálása, felzárkóztatásuk segítése. A program lehetőséget adott arra, hogy a tanulókat felkészítse és motiválja a továbbtanulásra – mondta el beszámolójában Kovács Tibor a Patay István Általános Iskola igazgatója.


Jeszenszki József, Nyírmada Város alpolgármestere köszöntőjében kihangsúlyozta, hogy a térség hátrányos helyzetének leküzdéséért, az ifjúság segítéséért továbbra is minden lehetőséget meg kell ragadni. A fejlesztések, projektek a tervek szerint folytatódnak Nyírmadán: Várhatóan újabb szociális felzárkóztató és foglalkoztatási programok, képzések indulnak, és hamarosan megvalósulhat a gyermekjóléti és a gondozási központ, valamint a rendőrség épületeinek felújítása, bővítik a város óvodáját, továbbá elkezdődhet a sportpálya fejlesztése is.


Az „Esélyegyenlőségi - integráció megvalósítása a Patay István Általános Iskolában Nyírmadán” című projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával 28 100 000 Ft 100%-os vissza nem térítendő támogatással valósul meg.