Nyírmada

Keresés

Végéhez közeledik Nyírmada városközpont fejlesztésének II. üteme: az első ütemben megtörtént a településközpont egységesítése – a Kálvin tér és környékének rendezése, valamint a tájház felújítása -, amely után egy valódi belváros kialakítását tűzte ki célul az önkormányzat.  A 2009-es várossá avatás óta ez a legnagyobb fejlesztés Nyírmadán, ahol egyszerre, egy integrált projekt keretében újítják fel az önkormányzati és kulturális intézményeket, bővítik és modernizálják a városi piacot, valamint járdák és térburkolat kiépítésével, sétányok és növények létesítésével élhetőbbé, szebbé teszik a Nyírség peremén fekvő kisvárost.

Már a nyár folyamán befejeződött a közösségi térként is funkcionáló piac 130 négyzetméteres bővítése, november elejére pedig a Művelődési Központ is megújult.

Az 1968-ban épült Művelődési Házban - kisebb rekonstrukciók kivételével – eddig nem történt nagyobb átalakítás. Az integrált településfejlesztési projektben megvalósult rekonstrukció magába foglalja az épület külső, belső felújítását és akadálymentesítését.

A beruházás során külső, belső vakolás, vakolatjavítás, belső burkolás valósult meg több mint 1000m2-en. Az épület gazdaságos és biztonságos üzemeltethetősége érdekében a teljes gépészeti rendszer /víz, szennyvíz, fűtés/ és a nyílászárók is ki lettek cserélve, valamint külső és belső hőszigetelésre is sor került.

A megújult kulturális centrumot 2011 november elején vehették birtokba a városlakók.

A funkcióbővítő városfejlesztési beruházás másik fő elemét jelentő új Polgármesteri Hivatal kialakítása is előrehaladott állapotban van. A teljesen akadálymentesített, földszintes épület térkövezett belső udvarral, s akadálymentes parkoló-férőhelyekkel rendelkezik majd. Az új városházán egy épületen belül lesz elérhető valamennyi polgármesteri hivatali szolgáltatás.

Az „Integrált településfejlesztés Nyírmadán II.” című ÉAOP-5.1.1/G-09-2010-0002 kódszámú projekt összesen 194 600 000 forint összköltséggel, 179 999 461 Ft-os, vissza nem térítendő uniós támogatással, a leghátrányosabb kistérségek felzárkózását támogató pályázati konstrukció keretében valósul meg.
A fejlesztések hatásaként egy korszerű közszolgáltatásokat és közösségi élettereket biztosító, élhető európai belváros alakul ki Nyírmadán.

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.